20 lutego 2020

Chcesz być najlepszy w tym co robisz i zastanawiasz się od czego zacząć? 🧐💡

Każdy sportowiec doskonale wie, że przygotowanie do zawodów nie zaczyna się w momencie wejścia na siłownię. Jeśli chcesz odnieść jakikolwiek sukces w tym obszarze, musisz sporo zaplanować zanim przystąpisz do ćwiczeń. Odpowiednio dopasowana dieta, plan treningowy oraz wsparcie trenerskie nie są dodatkiem, ale poszczególnymi częściami projektu zwanego <sukces> 💪🏆

Podobnie jest w życiu zawodowym.

Bez planu rozwojowego można się rozwijać, ale w pewnym momencie nie będziesz wiedział co dalej robić i czy osiągnąłeś to co chciałeś osiągnąć.

Jeśli chcesz, aby szkolenia, w których bierzesz udział przynosiły wymierne korzyści zatrzymaj się i zastanów się.

JAK PRZYGOTOWAĆ PLAN ROZWOJOWY

OKREŚL 5 OBSZARÓW

📌 Jakie są Twoje cele. 

Co pragniesz osiągnąć w długim (rok, dwa lata) oraz w krótkim okresie (miesiąc, kwartał). 
To dzięki małym osiągnięciom 
sukcesywnie rozwijasz swoje umiejętności 
i z każdym dniem stajesz się lepszy.

📌 Jak kształtuje się Twoja aktualna sytuacja życiowa. 

Jakie masz: możliwości finansowe, pozycję społeczną, zobowiązania (np. wobec rodziny i przyjaciół), ile czasu w ciągu tygodnia możesz przeznaczyć na samokształcenie. Unikniesz rozczarowania, jeśli szczerze i świadomie zadeklarujesz swoje możliwości.

📌 Jakie są Twoje mocne strony.

Jakie posiadasz umiejętności, w jakich szkoleniach wziąłeś udział, jakie są Twoje dobre praktyki w nauce, jakie formy nauki są dla Ciebie najskuteczniejsze. Robiąc to co lubisz i w sposób jaki lubisz zwiększasz swoje zaangażowanie i zainteresowanie oraz kształtujesz koncentrację i zrozumienie.

📌 Jakie obszary chcesz rozwijać.

Czego chciałbyś się nauczyć, jakie umiejętności i kompetencje nabyć, jakie książki przeczytać. Poprzez nadanie priorytetów oraz określenie czasu trwania, dokładniej rozplanujesz działania i przygotujesz się do ich realizacji.

📌 Wybierz działania rozwojowe.

Wiesz już do czego dążysz, co chcesz kształtować i w czym być najlepszy. Znasz swoje ograniczenia i możliwości. Rozpisując wszelkie możliwe formy kształcenia do każdego obszaru, dajesz sobie konkretne rozwiązania na problemy i wyzwania, które chcesz pokonać.

Plan rozwojowy nie tylko ułatwia nabycie nowych umiejętności, ale jest również Twoim drogowskazem, zyskujesz większą samokontrolę i podejmujesz trafniejsze decyzje. Wszystko wydaje się łatwiejsze, gdy jesteśmy przygotowani na to co nas czeka.

Pamiętaj o zapisywaniu swoich postępów! Z wielu powodów - najskuteczniejszą formą motywacji są nasze własne osiągnięcia!

BLOG

Skuteczna komunikacja

Sprzedaż i obsługa klienta

Polecana literatura

Wskazówki i porady

Zespół i rozwój pracowników

Rozwój indywidualny

polityka prywatności

123 123 123

email@gmail.com

City, Road 12

Wprowadzając dane osobowe do formularza zawartego na stronie gildiatrenerska.pl oraz wysyłając niniejszy formularz, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne aczkolwiek niezbędne do przetworzenia zapytania szkoleniowego. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w zakładce <Polityka Prywatności>.

Zastanawiasz się którą ścieżkę rozwoju wybrać?

SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI!

Chętnie porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach oraz zaproponujemy korzystne rozwiązania.

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wybierz temat
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Wiadomość nie została wysłana.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.