01 kwietnia 2019

INNE ARTYKUŁY

Dzisiaj jest Prima aprilis, ale to co teraz przeczytasz to nie żart.

By zwiększyć skuteczność swoją i swojego zespołu możesz wykorzystać dopalacze. Dodają nieograniczonej energii, nadludzkiej koncentracji i fenomenalnej skuteczności sprzedażowej w rozmowach z klientem. Bez skutków ubocznych.

Teraz, kiedy Twoje oczekiwania odnośnie legalnych dopalaczach są wystarczająco wysokie, pytanie jakie możesz sobie postawić brzmi – ile to kosztuje? Kosztem będzie CZAS, który poświęcisz na przeczytanie tego artykułu oraz CZAS, który poświęcisz na wdrożenie poznanych metod. Dodatkowy sprzęt niezbędny do pełnego ich wykorzystania jest w zasięgu Twojej ręki.

 

MINDFULNESS

Ty - tak, mam na myśli Ciebie – osobę, odpowiedzialną za kontakt z klientem i Ciebie – osobę odpowiedzialną za wyniki sprzedażowe Twojego zespołu. Jednym z tych dopalaczy jest sposób podejmowania działań. Im wyższa świadomość tym większa pewność w czynach. Idealnym sposobem jest zaczerpnięty z Mindfulness trzystopniowy proces oceny aktualnej sytuacji.

 1. Uwaga – Przed rozpoczęciem rozmowy skup się na jednej rzeczy.

  1. Przed rozpoczęciem rozmowy odpowiedz sobie na pytania: gdzie jestem i co ja tu robię – rozejrzyj się po swoim otoczeniu i zastanów się co możesz w nim ulepszyć.

  2. Jaki mam produkt – przeanalizuj dokładnie jego wady i zalety.

 2. Intencja - czym się kierujesz?

  1. Co chcesz sprzedać – jaki masz cel w przeprowadzeniu rozmowy?

  2. Dlaczego chcesz to sprzedać - w czym pomoże klientowi Twoja usługa?

 3. Nastawienie – względem Twojego klienta.

  1. Załóż, że już macie ze sobą dobry kontakt.

  2. Załóż, że to jest klient, na którego czekałeś, a Ty jesteś osobą, której szukał Twój klient.

Trzystopniowy proces oceny aktualnej sytuacji pozwoli Ci określić to, co robisz, dlaczego to robisz oraz jaki przewidujesz skutek. Ważne jest, by każdy z kroków wykonać po kolei. Pierwsze dwa określają aktualną sytuacje i Twoje cele. Trzeci określa Twój standard obsługi klienta.

Nie uwierzyłem, kiedy pierwszy raz usłyszałem „Załóż, że już macie dobry kontakt. Poprowadzisz najlepsze spotkanie w swojej karierze!”. Ponieważ jednak wszystkiego muszę spróbować, to i ta nowa metoda musi przejść swój chrzest bojowy. Postanowiłem to sprawdzić.

Efekt był zadziwiający. Pierwsze spotkanie z takim nastawieniem wyszło lepiej, niż jakiekolwiek przeprowadzone przeze mnie wcześniej. Postanowiłem spróbować jeszcze raz i uzyskałem podobny efekt. Aby wykluczyć przypadek, przed piątym spotkaniem założyłem coś wręcz odwrotnego: „To będzie najgorsze spotkanie i nie będziemy potrafili się dogadać”. Efekt? Efekt był dokładnie taki jak, założyłem - spotkanie przebiegło tragicznie. Nie w pełni potrafiłem tą zależność wyjaśnić, ale skoro działa…

Pierwszy efekt trzystopniowej analizy ,to wzmocnienie Twojej pewności siebie. Dlaczego? Po pierwsze wzmacniasz podstawowy filar budowania poczucia własnej wartości jakim jest prawda i szczerość z samym sobą i z otoczeniem. Jeżeli miałbyś posłuchać rady handlowca, to wolałbyś takiego, który jest pewny tego, co mówi, czy takiego, który wypowiada słowa z lękiem? Po drugie wzmacniasz samoświadomość.

Kiedy zaczynasz wpływać na swoją świadomość zbierając informacje z otoczenia. Swoją podświadomość wpływając na odczuwanie emocjonalne. Dodatkowo trzecią ze struktury umysły nadświadomość stymulować w kierunku inspiracji zaczynasz wykorzystywać swój pełny potencjał, a po to przecież jest – by korzystać z pełni możliwości. Jest to uczucie podobne do tego jak po zażyciu tabletki NZT z filmu Jestem Bogiem (Limitless), słowami głównego bohatera: „Mam pełną wiedzę na temat tego co powinienem zrobić oraz jak mam to zrobić.”

Wystarczy skoncentrowanie działań i myśli przed każdym spotkaniem. Przygotowanie tego nie powinno Ci zająć więcej niż przeczytanie pierwszej części artykułów poświęconych fundamentalnej zmianie podejścia do sprzedaży i zwiększenia Twojej skuteczności. Poza wiedzą dotyczącą Twoich produktów. Poza umiejętnościom wykorzystania technik sprzedażowych i komunikacyjnych. Przełam pierwszy element – swój własny opór i zacznij działać świadomie, by osiągać swoje cele.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad możliwością wdrożenia m.in. powyższego sposobu w swoje działania i swojego zespołu, możesz:

 • skontaktować się ze mną,
 • zagłębić się w techniki Mindfulness,
 • poszerzyć swoją wiedzę czytając ponadczasowe wydania, na początek polecam dwie pozycje:
  • Dale Carnergie „Jak zyskać przyjaciół i zjednać sobie ludzi”,
  • Frank Betger: „Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”.

 

LEGALNE DOPALACZE ŚRODKIEM
NA SUKCES W SPRZEDAŻY

Autor artykułu:

NORBERT GREZEL

TRENER BIZNESU

polityka prywatności

123 123 123

email@gmail.com

City, Road 12

Wprowadzając dane osobowe do formularza zawartego na stronie gildiatrenerska.pl oraz wysyłając niniejszy formularz, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne aczkolwiek niezbędne do przetworzenia zapytania szkoleniowego. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w zakładce <Polityka Prywatności>.

Zastanawiasz się którą ścieżkę rozwoju wybrać?

SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI!

Chętnie porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach oraz zaproponujemy korzystne rozwiązania.

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wybierz temat
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Wiadomość nie została wysłana.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.