30 stycznia 2020

Czy masz wrażenie, że w dzisiejszych czasach zatrzymanie pracownika stało się wyjątkowo trudne? 🤔Widać to doskonale po wysokich wskaźnikach fluktuacji lub chociażby przeglądając zdjęcia z zeszłorocznej Wigilii firmowej.

TWORZENIE PROFILU KOMPETENCYJNEGO

Z CZEGO TO WYNIKA? 🤔

☝️Częściowo prawdopodobnie z tego, że rekrutacja nowych pracowników, to jedna z najtrudniejszych rzeczy, z jakimi przychodzi zmierzyć się menadżerowi. Ta myśl, że na odpowiedniego pracownika trzeba długo czekać, jest paraliżująca. Dlatego, zamiast dobrać do zespołu osoby o właściwych kompetencjach i wzmacniać ich rozwój, menadżerowie decydują się na przeszkolenie pracownika z umiejętności, których ten wcześniej nie posiadał.

✌️ Drugi powód może być też taki, że mimo iż pracownikowi podoba się panująca w firmie atmosfera i z przełożonym bardzo dobrze się rozumie, to problem wynika z indywidualnych predyspozycji pracownika do wykonywania konkretnej pracy. Nawet jeśli wydawało się, że jest w dobrym dla siebie miejscu, to po pewnym czasie może mieć wrażenie, że nie pasuje i nie odnajduje się na nowym stanowisku a specyfika pracy mu nie odpowiada.

Dodatkowo, w społeczeństwie funkcjonuje złudne wrażenie, że poprzez proces onboardindowy oraz odpowiednio dopasowane szkolenia, każdy pracownik może przystosować się do każdego stanowiska i pracować dłużej niż 3 lub 6 miesięcy. Niestety, rzeczywistość zawodowa bywa inna.

CO MOŻESZ ZMIENIĆ JAKO MENADŻER? 🧐

Skup się na tym, nad czym masz kontrolę – zbuduj profil kompetencyjny i określ jakich pracowników szukasz 🎯

Poszukując przedstawiciela handlowego zwróć uwagę na takie umiejętności jak:
📌 dążenie do rezultatów,
📌 orientacja na klienta,
📌 komunikatywność,
📌 umiejętności negocjacyjne,
📌 znajomość procesu sprzedaży i procedur.

Pamiętaj, że w zespole potrzebujesz kompetentnych pracowników, którzy swoim zaangażowaniem będą wspierać Cię w rozwoju firmy i realizacji celów biznesowych 🏆💪

A Twoi pracownicy potrzebują menadżera, który z sukcesem będzie zarządzać ich karierą oraz wzmacniać umiejętności i budować motywację 🔥

Zatem pozostaje pytanie, czy Ty jesteś menadżerem, który w pełni wykorzystuje silne strony swoich pracowników? 😉

BLOG

Skuteczna komunikacja

Sprzedaż i obsługa klienta

Polecana literatura

Wskazówki i porady

Zespół i rozwój pracowników

Rozwój indywidualny

polityka prywatności

123 123 123

email@gmail.com

City, Road 12

Wprowadzając dane osobowe do formularza zawartego na stronie gildiatrenerska.pl oraz wysyłając niniejszy formularz, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne aczkolwiek niezbędne do przetworzenia zapytania szkoleniowego. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w zakładce <Polityka Prywatności>.

Zastanawiasz się którą ścieżkę rozwoju wybrać?

SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI!

Chętnie porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach oraz zaproponujemy korzystne rozwiązania.

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wybierz temat
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Wiadomość nie została wysłana.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.