26 maja 2020

💛 Jutro stanę się tym, kim zawsze chciałem być.

💛 Znajdę więcej czasu dla bliskich.

💛 Zainwestuję w samorozwój.

💛 Zacznę ćwiczyć.

Od nowego roku. Od przyszłego miesiąca. Od jutra! A może od teraz?

 

DEKLARATYWNOŚĆ PODJĘCIA DZIAŁAŃ

Jak to się dzieje, że niekiedy mimo chęci i motywacji, nie jesteśmy w stanie zrealizować swojej wizji idealnej samoorganizacji? 

Etap pierwszy - „CHCĘ” jest tym, który powoduje, że w sposób deklaratywny rozpoczynam snuć wizję. Często samo „CHCĘ” jest wzmacniane przez „MUSZĘ” – a to z kolei może być katalizatorem sukces, ale też przyczyną spektakularnego wypalenia. 

WZOROWA SAMOORGANIZACJA

„ZACZĄŁEM DZIAŁAĆ I WSZYSTKO ZACZĘŁO NABIERAĆ SENSU.”

Najtrudniej zrobić pierwszy krok. Wielu z nas planuje zmianę, jednak nie ma odwagi jej wprowadzić. Inni marnują tak dużo energii na szkice projektu, że nie starcza jej już na jego realizację. Zaplanowałeś co do minuty swój „produktywny dzień” – uważaj. Stres związany z podjęciem „wyzwania” może nie tylko uniemożliwić ci wykonanie zadania, ale również wywołać wyrzuty sumienia z powodu odpoczynku. 

PRZYJEMNOŚĆ Z PLANOWANIA I DZIAŁANIA

Jeśli nie prowadziłeś wcześniej kalendarza, największą przeszkodą będzie dla Ciebie systematyczność zapisywania zadań. Powodem często jest czas, jaki trzeba poświęcić na zapisywanie informacji. Możesz również odczuwać niechęć do robienia notatek. 

Dodatkowo, zaczynając planowanie dnia od spraw najważniejszych i najtrudniejszych, roztaczasz przed sobą wizję ciężkiego dnia. A gdyby planowanie zacząć od spraw przyjemnych, a następnie do nich dopasować resztę zadań? Warte wypróbowania?

DLACZEGO TO ROBIĘ

Na koniec najważniejsze – dlaczego. Możesz działać z maksymalną wydajnością. Podejmować zaplanowane działania i czerpać z nich przyjemność, ale… właściwie to po co to wszystko? W trakcie pracy czy relaksu zadaj sobie ważne pytanie – po co ja to robię. Co ma mi to dać. Co mi się w tym podoba? Jaki jest powód konkretnego działania? Dlaczego chcę to zrobić?

Dzięki takim pytaniom odkryjesz powód, z jakiego wykonujesz konkretne czynności i możliwe, że bardziej je polubisz. Możliwe również, że zyskasz energię, która będzie Cię napędzała do dalszego rozwoju.

MOTYWACJA POZYTYWNA A NEGATYWNA – CZYLI SZANSE I ZAGROŻENIA

Co, jeśli po pytaniach „dlaczego” okaże się, że twoje działanie wynika ze strachu przed zagrożeniem lub karą? Będziesz zmotywowany, ale możesz szybko się wypalić. A jeśli jednak do działania motywuje Cię przyjemność?  Możliwe, że finalnie zejdziesz na inny tor, bo sama pozytywna motywacja nie jest tak silna, jak negatywna. 

WEWNĘTRZNA ENERGIA VS PLANY

Wszystkie wyżej opisane cechy posiada jeden zawód. Osoby wykonujące tę pracę, nie mają problemu z deklaratywnością zadań - podejmują działania. Chociaż zadania są trudne do wykonania i czasami mogą przysparzać problemów to ich wykonanie daje olbrzymią satysfakcję. Powód do działania jest tak jasny, że zadawanie sobie pytania „dlaczego” nawet nie jest potrzebne. Motywacja pozytywna i negatywna stosowana jest naprzemiennie.

Te osoby pracują bez przerwy – wszystkiego najlepszego z okazji dnia Matki 💐❤️

BLOG

Skuteczna komunikacja

Sprzedaż i obsługa klienta

Polecana literatura

Wskazówki i porady

Zespół i rozwój pracowników

Rozwój indywidualny

polityka prywatności

123 123 123

email@gmail.com

City, Road 12

Wprowadzając dane osobowe do formularza zawartego na stronie gildiatrenerska.pl oraz wysyłając niniejszy formularz, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne aczkolwiek niezbędne do przetworzenia zapytania szkoleniowego. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w zakładce <Polityka Prywatności>.

Zastanawiasz się którą ścieżkę rozwoju wybrać?

SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI!

Chętnie porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach oraz zaproponujemy korzystne rozwiązania.

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wybierz temat
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Wiadomość nie została wysłana.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.