Praca zdalna w dobie kwarantanny

Dynamiczny rozwój sytuacji, która ma miejsce od kilku tygodni, zmienił nasz sposób porozumiewania się.

Kontakt bezpośredni zastąpiliśmy video-konferencjami czy dłuższymi rozmowami telefonicznymi. Zaczęliśmy żyć na 100% w dobie mediów społecznościowych i w Internecie.

Wspólnie w zespole postanowiliśmy znaleźć kilka jasnych odsłon tej sytuacji i doszliśmy, do wniosku, że ostatnie tygodnie to nie tylko ograniczenia, ale również możliwości.

Pozytywne strony kwarantanny

1

Staliśmy się bardziej kreatywni, przedsiębiorczy i innowacyjni.

Nasza praca z Sali szkoleniowej przeniosła się przed ekrany komputerowe. Rozpoczęliśmy prowadzenie pełnych szkoleń wraz z zadaniami zespołowymi używając laptopów oraz dodatkowych programów szkoleniowych wprowadzając zadania, konkursy oraz teleturnieje.

Można pokusić się o stwierdzenie, że praca każdego zyskała większy wymiar organizacyjny, marketingowy czy konsultingowy.

Większa elastyczność życia zawodowego i prywatnego.

Wy również zostaliście ze swoimi pociechami w domu? Znamy temat!

Dzienny harmonogram dnia rodzinnego i zawodowego stanął na głowie.

Dzieląc czas między opieką nad dziećmi, a pracą konieczne było wprowadzenie nowych zasad. Miło było widzieć zmianę w zachowaniu rodziny, gdy każdy wiedział, że pracujesz i starał się (za bardzo i zbyt głośno) nie przeszkadzać. W tym czasie bardzo ważna stała się dla nas jasna komunikacja z rodziną i omówienie nowej wspólnej rzeczywistości

2

3

Budujemy zaufanie i szacunek w rodzinnym gronie.

Mamy okazję spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi i rodziną. Widzimy, że każdy cieszy się i docenia te momenty, których kiedyś było dużo mniej: wspólna zabawa, oglądanie filmów (lub bajek) czy posiłki przy jednym stole.

Ci, którzy mają dzieci, wiedzcie, że one obserwują Was nawet podczas pracy. Zadają pytania, dociekają i dzięki temu wyrabiają swoje opinie. Wykorzystajcie to, ponieważ jest to czas kształcenia dla wszystkich i jeden z nielicznych momentów, kiedy można pokazać rodzinie wartość swojej pracy.

Oszczędność czasu i pieniędzy.

Brak dojazdów do pracy, brak wielogodzinnych lub niekiedy codziennych spotkań, narad, zebrań spowodował, że w ciągu dnia zyskaliśmy kilkadziesiąt wolnych minut, które możemy przeznaczyć na produktywną pracę.

 

Zyskaliśmy oszczędności na paliwie, lunchach czy życiu konsumpcyjnym związanym z życiem społecznym.

4

Jak to zawsze bywa, tęsknimy do tego, co nam zabrano. Niedawno “zabrano”: nam wczesne pobudki, codzienne dojazdy, biurko w naszym pokoju w firmie spotkania towarzyskie, życie społeczno-kulturowe i sportowe. Teraz będą to: chwile w domu i z rodziną, niezależność oraz swoboda organizacyjna.

 

Korzystając z ostatnich tygodni pracy zdalnej, zachęcamy, by wykorzystać ten wspólny czas najlepiej jak każdy z Nas potrafi.

Wsparcie w realizacji projektów szkoleniowych, oraz rozwój kompetencji Twoich i Twojego zespołu.
Poprowadzić firmę na drodze do bycia liderem na rynku.

created&designed by @dandys