Organizacja

przestrzeni podczas pracy zdalnej

Praca zdalna to doskonała weryfikacja swoich umiejętności zarządzania czasem, automotywacji oraz samodyscypliny. Co zrobić, jeśli w tej walce przegrywasz: tracisz czas, skuteczność i motywację? 

Myślisz, że próbowałeś wszystkiego, ale czy na pewno?

Praca z domu wymaga zaplanowania nie tylko planu dnia, ale również przestrzeni wokół. Niektórzy praktykują pracę z łóżka czy w salonie przed telewizorem. Są również osoby, które pracują w piżamie, niekiedy już 10 minut po przebudzeniu.  

 

Jeśli odnalazłeś się w powyższym opisie, zastanów się w jaki sposób wpłynęło to na Twoją motywację i przygotowanie do pracy.

Istnieje nauka, która bada powiązania między oddziaływaniem otoczenia a naszym zachowaniem, nazywa się ona psychologią przestrzeni .

 

Pomyśl, że tej pory, mieszkanie było dla Ciebie miejscem relaksu, odpoczynku, wyciszenia się oraz spędzenia czasu z rodziną. W dobie izolacji społecznej, gdy praca zdalna stała się normą, mieszkania przyjęło status tymczasowego biura.

Powodem, do którego możesz nie osiągać długoczasowego skupienia i zaangażowania w pracę, jest niewłaściwe zaplanowanie przestrzeni do pracy

TWÓJ UMYSŁ OD POCZĄTKU BYŁ PROGRAMOWANY, ŻE:

Łóżko

jest miejscem sn i odpoczynku

Kanapa

w salonie wiąże się z relaksem i oglądaniem telewizji

Stół

w kuchni to oczekiwanie na posiłek z rodziną.

Dlaczego więc nagle i niezaplanowanie wprowadziłeś do tej przestrzeni laptop, dokumenty i telefon ?

PRZYJMIJ 2 PROSTE ZASADY I POPRAW JAKOŚĆ SWOJEJ PRACY

  1. W przestrzeni pracy: nie śpij, nie spożywaj posiłków, nie relaksuj umysłu oglądaniem filmów.
  2. Spraw by miejsce pracy służyło tylko i wyłącznie do pracy oraz kojarzyło się Tobie ze skupieniem, pracą oraz mobilizacją działań.

Pomocne we wprowadzeniu tych zasad może okazać się przemeblowanie, dzięki któremu wydzielisz przestrzeń do pracy.

CZY WIESZ, ŻE...

...już samo przestawienie biurka, z którego do tej pory nie korzystałeś, umożliwi Ci wyrobienie właściwego nawyku pracy przy nim oraz zmieni Twoje nastawienie?

Wsparcie w realizacji projektów szkoleniowych, oraz rozwój kompetencji Twoich i Twojego zespołu.
Poprowadzić firmę na drodze do bycia liderem na rynku.

created&designed by @dandys